Podejmujemy się napraw rzeczy elektronicznych nietypowych, rzadkich, zabytkowych i innych których nie chcą podjąć się inne serwisy:

– komputery samochodowe

W przypadku konieczności wymiany komputera w Samochodzie z roku produkcji około 2007 i NOWSZYCH nie można zwyczajnie kupić i włożyć komputera z innego identycznego samochodu, ponieważ komputer jak i pozostałe elektroniczne elementy samochodu mają zapisaną informację o numerze seryjnym ( oraz inne informacje ). Jeśli zamontujemy w samochodzie komputer z innego egzemplarza wykryta zostanie zamiana właśnie tych numerów i samochód nie będzie mógł być uruchomiony. Teoretycznie należy więc kupić wielokrotnie droższy komputer w serwisie autoryzowanym, jednak jest na to rada. Otóż informacje o których mowa powyżej są przechowywane w takim układzie scalonym:

Proponujemy Państwu usługę przełożenia układu TRICORE SAK ze starego uszkodzonego komputera do innej sprawnej ( również używanej ) sztuki pochodzącej z innego samochodu. Koszt usługi w przypadku braku możliwości zdemontowania płyty głównej z blachy ze złączami – 492 PLN Brutto ( 400 Netto ).

Usługa standardowo wykonywana na następny dzień roboczy ( muszą minąć pełne 24 godziny od oddania do odbioru ). Za dopłatą możliwe również wykonanie usługi nawet w 2 GODZINY.

Poniżej kilka zdjęć pokazujących niektóre etapy opisanego powyżej procesu:

W komputerach samochodowych podejmiemy się także napraw zalań, regeneracji strawionych ścieżek drukowanych, lutujemy i wymieniamy układy we wszystkich rodzajach podstawek i obudów.

Komputery sterujące maszynami

Podejmujemy się napraw komputerów sterujących maszynami, potrafimy regenerować strawione ścieżki drukowane. Lutujemy i wymieniamy układy we wszystkich rodzajach podstawek, zajmujemy się również układami programowalnymi np. rodzina układów GAL

Mamy doświadczenie w naprawach komputerów sterujących w np.

  • wózkach widłowych Jungheinrich Typ 50127215
  • kontroler Lasera do Cięcia Metalu dla huty stali Kontron ASMC 1777
  • sterownik plotera dla drukarni B&R 2000.01-510 / C.P. Bourg S. A.

Komputery zabytkowe sprzed roku 2000 posiadające wartość kolekcjonerską

Naprawiamy ścieżki drukowane po zalaniach, oraz wylaniach baterii RTC. Lutujemy i wymieniamy układy we wszystkich rodzajach podstawek, zajmujemy się również programowaniem Biosów, pamięci, układów GAL. Przerabiamy również karty procesorowe na procesorach 68040 i zastępujemy je 68060, oraz procesory PPC na szybsze wersje. Nie programujemy układów typu MACH. Posiadamy doświadczenie przy naprawach komputerów Amiga 4000, Amiga 3000 oraz kart rozszerzających do nich.


Jeśli posiadają Państwo uszkodzony sprzęt od którego zależy np praca całej firmy, linii produkcyjnej, a jego brak powoduje znaczne straty w budżecie, podejmujemy się również ekspresowych napraw w oparciu o umowę z zapisem kary umownej w razie nie wywiązania się z terminu naprawy, oraz na innych nietypowych warunkach jeżeli takowe są niezbędne. Koszt napraw z karą umowną – robocizna od 1000 PLN Brutto wzwyż + koszt części.

Jeżeli posiadają Państwo uszkodzony komputer z zainstalowanym oprogramowaniem o znacznej wartości którego licencja jest przypisana do tego komputera i nie może być przeniesiona na inny komputer a wymagana jest wymiana płyty głównej w tym komputerze oferujemy usługę przeniesienia wszelkich numerów seryjnych informacji z Biosu wraz z MAC adresem karty sieciowej na nową płytę główną.